Farmářská škola má své historicky první absolventy | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Farmářská škola má své historicky první absolventy

Letos v červnu proběhla vůbec první absolutoria v historii Vyšší odborné školy Farmářské školy. Je to důležitý milník nejen pro samotnou školu, ale také pro všechny, kdo věří v budoucnost ekologického, místního a udržitelného zemědělství. Tříleté studium úspěšně završilo 20 studentů a studentek, kteří se tak stali historicky prvními absolventy Farmářské školy. Základem absolutoria byl návrh modelové farmy a následná obhajoba absolventské práce.

Velkou radost máme i z toho, že řada absolventů už nyní zakládá vlastní farmy nebo na některé z nich aktivně pracuje. Studium tak nezůstává jen u teorie, ale přirozeně pokračuje v praxi, v konkrétních místech, půdě, krajině i komunitách. Farmářská škola dlouhodobě propojuje vzdělávání, praxi a vztah k půdě. Připravuje lidi, kteří chtějí zemědělství dělat s respektem k přírodě, místu i lidem. První absolventi jsou proto krásným důkazem, že tato cesta má smysl.

Gratulujeme celé první dvacítce absolventů i Farmářské škole k tomuto významnému okamžiku. Přejeme všem, aby se jejich farmářské sny dál měnily v živou realitu.

Foto: Farmářská škola