2nd Central East European Meeting of Food Communities | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

2nd Central East European Meeting of Food Communities

Akce již proběhla
  • Kalendář16.11.2023 - 17.11.2023
  • MístoNowina, Poland

Jídlo je náš život – zdroj příjmů, rodinná tradice, potěšení. Společné jídlo, rituály a příroda, ve které žijeme. Pojďme najít náš společný jazyk
v něm – bez ohledu na zemi, původ, vzdělání nebo přesvědčení. Jak vytvořit společenství kolem jídla: družstva, spolkové obchody, skupiny komunitou podporovaného zemědělství, místní trhy? Jak to dělají naši sousedé v České republice, Maďarsku, Polsku nebo na Slovensku? Jak to děláte vy?

Ve dnech 16. a 17. listopadu se v polské Nowina odehraje druhé středo a východoevropské setkání zemědělců a potravinových komunit.

Účastníky čeká sdílení zkušeností a inspirace, společný čas uvnitř i venku, skvělé lokální jídlo, večer s živou místní hudbou. Oslava místních zemědělců a potravinových komunit. Hledání toho, co máme společného. Program najdete ZDE.

Podívejte na fotografie z prvního setkání v roce 2021 ZDE.

Pokud by ještě někdo chtěl obohatit českou výpravu, ozvěte se Šárce: sarkak@asociaceampi.cz, 725 290 604. Vítaní jsou zejména zemědělci, ale i koordinátoři komunit a lidé aktivní v hnutí. Pořádající organizace hradí účastníkům náklady na cestu a ubytování.