CESTA K JÍDLU ZBLÍZKA na Pohankové slavnosti | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

CESTA K JÍDLU ZBLÍZKA na Pohankové slavnosti

Akce již proběhla
  • Kalendář16.9.2023 - 16.9.2023
  • MístoEKOFARMA PROBIO s.r.o. , Velké Hostěrádky 224, 691 74 Velké Hostěrádky
  • Čas10:00 - 17:00

V sobotu 16. 9. nás můžete potkat na Pohankové slavnosti ve Velkých Hostěrádkách. Těšit se můžete na živou hudbu, řemeslný jarmark, prohlídku farmy, výstavu, program pro děti, dobré jídlo, pití a ještě něco navíc.

Navštivte nás na stánku CESTA K JÍDLU ZBLÍZKA.

Co se u nás můžete dozvědět?

Vše o komunitou podporovaném zemědělství a dalších potravinových systémech, které zkracují vzdálenost mezi šetrně hospodařícími zemědělci a jedlíky. U nás takových iniciativ existuje už kolem stovky a propojují asi tři desítky farem s pěti tisíci odběrateli. Sociální podnik Jasan ve Velkých Hostěrádkách patří mezi ně.

Dále si u nás můžete prohlédnout výstavu fotografií z KPZ. Seznámit se s Farmářskou školou, první VOŠ ekologického a biodynamického zemědělství. Získat informace a propojit se s širší komunitou v České republice.

Jak místní potravinové iniciativy fungují?

Jak se do nich zapojit nebo založit vlastní? Od podzimu 2023 do dubna 2024 budeme nabízet různé možnosti vzdělávání a individuálních konzultací pro zemědělce, aktivní spotřebitele a další místní aktéry z Podbrněnska a Jižní Moravy. Chcete se dozvědět víc? Potkejte se s námi na Pohankových slavnostech nebo se obraťte na Šárku Krčílkovou, sarkak@asociaceampi.cz, 725 290 604

Konzultace a vzdělávání nabízíme jako součást Živého regionu, který je podpořen v rámci projektu: „Zavedení konceptu BIO regionu jako podpůrné sítě pro biodiverzitu v české krajině: Pilotní aplikace výzkumu“ a financován z Fondů EHP a Norska 2014-2021 program CZ-ENVIRONMENT.