Dar půdy – prožitkové setkání s Kogi na farmě Jagava | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Dar půdy – prožitkové setkání s Kogi na farmě Jagava

Akce již proběhla
  • Kalendář9.9.2022 - 11.9.2022
  • MístoPermafarma Jagava, Veselice

Srdečně zveme na víkendový seminář s členy domorodého kmene Kogi z Kolumbie na téma LIDÉ, PŮDA A ZEMĚDĚLSTVÍ

Letos se podařilo naplnit dlouholetou vizi přítomnosti Kogi v ČR. Pozvání přijala skupina putujících Kogi, kteří jsou kmenem povoláni k propojování míst s mimořádným významem a předávání jejich učení lidem, kteří jsou vnitřně připraveni ke změně svých postojů a základů života tak, aby byli v rovnováze.

Půda, hlína, voda jsou ekonomické zdroje, anebo orgány živé planety? Samozřejmost, anebo dar? Jaký k nim máme vztah? Bereme si z nich, co potřebujeme, a těžíme je jako zdroje, nebo dokážeme i dávat, vracet něco zpět jako náš dar a poděkování za obživu? Je to vztah jednostranný, nebo vztah vzájemný a vyvážený? Jak s tím vším souvisí kvalita našeho života?

Během setkání budeme sdílet zkušenosti a společně se učit umění péče o půdu a o zemi tak, abychom se mohli vrátit do souladu s přírodou a uměli tuto rovnováhu spolu s Kogi udržovat.

Kdy: 9. – 11.9. 2022

Kde: permafarma Jagava ve Veselici

Čeká nás vnitřní i vnější práce, rozvíjení schopností vnímat půdu a krajinu, praktická část venku, sdílení, poradní kruhy, vzájemná inspirace, prostor pro otázky a odpovědi, tvoření spojenectví a kontinua v každodenním životě…

Zveme hospodáře, zemědělce, farmáře, ty kdo pečují o svůj kousek půdy a hledají cestu, jak být v souladu s přírodou, učitele, politiky, zastupitele, odborníky, kteří svou prací přímo či nepřímo ovlivňují stav půdy a krajiny.

Více informací a přihlášky ZDE.

Setkání spolupořádají Nadační fond Mosty – Puentes, Tomáš Franěk z permafarmy Jagava a Hana Bernardová z Nadace pro půdu.