Seznamte se s Dobro-družným statkem | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Seznamte se s Dobro-družným statkem

Akce již proběhla
  • Kalendář27.3.2024 - 27.3.2024
  • Místoonline
  • Čas18:00 - 18:45

Jste z Brna, Znojma nebo to nemáte daleko do Běhařovic u Znojma? Chcete odebírat čerstvou bio zeleninu přímo od lokálních farmářů? Zapojte se do komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) s Markem a Ivanou Pohořalovi z Dobro-družného statku.

Co vám může partnerství s Dobro-družným statkem přinést?

KPZ je založeno na blízkém vztahu a partnerství mezi odběratelem a zemědělcem bez dalších prostředníků. Odběratelé díky KPZ získávají  lokální, zdravé, šetrně, s péčí a radostí pěstované jídlo a zároveň podporují někoho, kdo pečuje nejen o jídlo, ale i půdu, krajinu. KPZ přináší zemědělcům větší stabilitu a jistotu jejich hospodářství, možnost plánovat a pěstovat jídlo pro lidi, kteří jej dokáží ocenit. KPZ umožňuje přístup na trh i drobným zemědělcům a má pozitivní vliv na vytváření pracovních příležitostí v zemědělských oblastech, které jsou zároveň v úzkém sepětí s místními komunitami.

V případě Dobro-družného statku si jednou týdně nebo jednou za 14 dní v období od května do listopadu vyzvednete na svém výdejním místě ve Znojmě, Brně (západ) nebo přímo na statku v Běhařovicích bedýnku zeleniny. Nabídka bude pestrá, na záhonech Marek s Ivanou pěstují okolo 50 druhů zeleniny, bylinek, ovoce. Vybrat si můžete buď velkou bedýnku (500 Kč) nebo malou bedýnku (380 Kč). Gramáž se během sezony liší (jaro – převážně listová zelenina, v létě na podzim plodová zelenina, dýně, zelí apod.). Co se týče pestrosti bedýnek, v malé bedýnce je vždy 6-8 druhů zeleniny, ve velké 9-12 druhů. Bio zelenina je pěstovaná v souladu s podmínkami ekologického zemědělství.

Podmínky pro zapojení do KPZ s Dobro-družným statkem

  1. Zavazuji se k odběru na celou sezónu (3 odběry v sezóně je možné vynechat, ať už z důvodu nemoci, dovolené…).
  2. Na odběrové místo chodím v domluvený čas. Do Brna statek zaváží v úterý (časy jednotlivých odběrných míst budou upřesněny), do Znojma ve čtvrtek.
  3. Zaplatím svůj podíl na celou sezónu dopředu, tedy za 22/11 podílů, popř. je možné za bedýnky zaplatit ve 2 splátkách, popř. je možné se individuálně domluvit na měsíčních splátkách.
  4. Přijímám riziko zásahu „vyšší moci“ (krupobití, hmyzí škůdci…).

V případě zájmu o zapojení do KPZ Dobro-družný se ozvěte na email: dobrodruznystatek@gmail.com nebo se připojte k online setkání, kde se dozvíte víc.

Potkejte se s farmáři z Dobro-družného statku a zeptejte se na to, co vás zajímá

Připojte se k online setkání s Markem a Ivanou Pohořalovými z Dobro-družného statku  27. 3. 2024 od 18:00 do 18:45 hod. Seznamte se s nimi, jejich příběhem i způsobem, jakým hospodaří. Zjistěte, jak jejich KPZ funguje v praxi. Zeptejte se na vše, co vás zajímá.

Video medailonek s Markem a Ivanou TUDY.

 

Registrace na online setkání

Přihlaste se do 26. 3. prostřednictvím online formuláře.

Před setkáním Vám pošleme připomínku a odkaz k připojení na Zoom na email uvedený v registraci.

Ze setkání vznikne také video záznam, který budeme sdílet.

Událost na FB.

 

Inspirace do vaší emailové schránky

Chcete dostávat do své emailové schránky zprávy z dění, novinky, pozvánky na akce a inspiraci ze světa živého zemědělství a potravinových iniciativ? Přihlaste se k odběru newsletteru ZDE.

Kontakt: Šárka Krčílková, sarkak@asociaceampi.cz, 725 290 604

Foto: Dobro-družný statek

Webinář se koná jako součást aktivit Živého regionu, který je podpořen v rámci projektu: „Zavedení konceptu BIO regionu jako podpůrné sítě pro biodiverzitu v české krajině: Pilotní aplikace výzkumu“ a financován z Fondů EHP a Norska 2014-2021 program CZ-ENVIRONMENT.