Seznamte se s Živou farmou | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Seznamte se s Živou farmou

Akce již proběhla
  • Kalendář2.4.2024 - 2.4.2024
  • Místoonline
  • Čas18:00 - 18:45

Jste z Brna, Znojma, Mikulova nebo to nemáte daleko do Šanova? Chcete odebírat čerstvou bio zeleninu přímo od lokálních farmářů? Zapojte se do komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) s Liborem Kožnarem z Živé farmy.

Co vám může partnerství s Živou farmou přinést?

KPZ je založeno na blízkém vztahu a partnerství mezi odběratelem a zemědělcem bez dalších prostředníků. Odběratelé díky KPZ získávají  lokální, zdravé, šetrně a s radostí pěstované jídlo a zároveň podporují někoho, kdo pečuje nejen o jídlo, ale i půdu a krajinu. KPZ přináší zemědělcům větší stabilitu a jistotu jejich hospodářství, možnost plánovat a pěstovat jídlo pro lidi, kteří jej dokáží ocenit. KPZ umožňuje přístup na trh i drobným zemědělcům a má pozitivní vliv na vytváření pracovních příležitostí v zemědělských oblastech, které jsou zároveň v úzkém sepětí s místními komunitami.

V případě Živé farmy si každý týden v období od června do listopadu vyzvednete na svém výdejním místě v Brně, Znojmě, Mikulově nebo přímo v Šanově svojí bedýnku zeleniny. Nabídka bude pestrá, protože Libor pěstuje několik desítek druhů zeleniny, drobného ovoce i bylinek. V podílu najdete i ty NEJLEPŠÍ RAJČATA, která loni vyhrála cenu NEJLEPŠÍ BIOPOTRAVINA ROKU.

 

Jak to funguje v praxi

  • Každý zájemce obdrží smlouvu, kde uvede vybraný typ podílů, podepíše ji a pošle zpět.
  • 22 podílů (bedýnek) si můžete vyzvednout v rozmezí 24 týdnů, od 3.6 – 15.11.24.
  • Varianta předplatného: CELÝ PODÍL 14.490 Kč nebo PŮL PODÍL 7.490 Kč
  • Možnost platby ve dvou splátkách. Úhrady na splátky a alternativní odběry budou možné pouze po domluvě.

Potkejte se s Liborem z Živé farmy a zeptejte se ho na to, co vás zajímá

Připojte se k online setkání s Liborem Kožnarem z Živé farmy 2. 4. 2024 od 18:00 do 18:45 hod. Seznamte se s farmářem, jeho příběhem i způsobem, jakým hospodaří. Zjistěte, jak KPZ s Živou farmou funguje v praxi. Zeptejte se na vše, co vás zajímá.

Video záznam vstupu Libora na festivalu Mrkev v zimě vol. 3 – Pěstovat bio jídlo přímo pro lidi.

Registrace na online setkání

Přihlaste se do 2. 4. prostřednictvím online formuláře.

Před setkáním Vám pošleme připomínku a odkaz k připojení na Zoom na email uvedený v registraci.

Ze setkání vznikne také video záznam, který budeme sdílet.

Událost na FB.

Inspirace do vaší emailové schránky

Chcete dostávat do své emailové schránky zprávy z dění, novinky, pozvánky na akce a inspiraci ze světa živého zemědělství a potravinových iniciativ? Přihlaste se k odběru newsletteru ZDE.

Kontakt: Šárka Krčílková, sarkak@asociaceampi.cz, 725 290 604

Foto: Živá farma

Webinář se koná jako součást aktivit Živého regionu, který je podpořen v rámci projektu: „Zavedení konceptu BIO regionu jako podpůrné sítě pro biodiverzitu v české krajině: Pilotní aplikace výzkumu“ a financován z Fondů EHP a Norska 2014-2021 program CZ-ENVIRONMENT.