Skupinový koučink: Já a moje role v komunitě | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Skupinový koučink: Já a moje role v komunitě

Akce již proběhla
  • Kalendář16.3.2023
  • Místoonline
  • Čas17:30 - 19:00

Stále přemýšlíme, jak co nejlépe podpořit další rozvoj místních potravinových komunit a jejich hybatele a hybatelky, ať už jsou v rolích zemědělců nebo součástí aktivnějšího jádra komunity. Právě oni jsou totiž motorem. Věnují energii, nadšení, schopnosti, srdce a mnoho hodin často dobrovolnické práce tomu, aby jejich komunita nebo farma ožila a rozkvetla. Patříš mezi ně?

Nabízíme Ti možnost seberozvoje formou skupinového koučinku. Příležitost se zastavit, prozkoumat a reflektovat svou roli, svoje dary a zkušenosti. Zjistit, na co se potřebuješ zaměřit a jaké další kroky chceš udělat, aby Ti bylo ve tvých rolích bylo dobře.

 

Co je to skupinový koučink?

Už jsi někdy slyšel/a nebo zažil/a na vlastní kůži koučink? Je to proces, kde díky profesionálnímu vedení a dobře kladeným otázkám můžeš v sobě objevit řešení, posunout se v nějakém tématu a rychleji dojít k cíli. Koučink často probíhá ve formě “jeden na jednoho”. Skupinový koučink pak využívá koučovací dovednosti pro skupinu, která není a nebude týmem, ale má společné téma, ve kterém se chce každý z účastníků posunout. Zároveň může těžit z cenných reflexí a vhledů od ostatních.

Právě skupinový koučink chceme nabídnout aktivním hybatelům potravinových komunit. Pokud mezi ně patříš, máš chuť experimentovat, neváhej se přihlásit. Ve spolupráci s koučkou Janou Čejpovou chystáme dvě online skupinová koučování během března a dubna. Každé setkání je pro skupinu maximálně 15 účastníků. Nejvíc si odneseš, pokud se účastníš obou setkání, ale není to nezbytná podmínka.

 

O průvodkyni setkáním: Janě Čejpové 

Jana se o životní koučink zajímá od svých asi 20 let. Vždy pro ní bylo překvapením, jaké obrovské pokroky koučovaní lidé dělali a jak o něm mluvili. Jednoho dne sebrala odvahu a šla si koučink vyzkoušet na vlastní kůži. Její první zkušenost byla vysoce transformační. Jak říká: “Na ty momenty vzpomínám dodnes a doteď z nich čerpám.” Jany cesta nakonec vedla do koučovacího výcviku v Akademii Libchavy, kde prošla 1. spirálou kouče, výcvikem skupinového koučinku a nyní se chystá na 2. koučovací spirálu. Těší jí provázet ostatní na jejich cestě uvědoměním si sebe sama a objevováním vlastního potenciálu. Poslechni si rozhovor s Janou ZDE.

 

První online setkání: 16. 3. 2023 od 17:30 do 19:00 / Já a moje role 

Během setkání si zvědomíš svou roli v komunitě a její proměnu v čase. Jakou cestu už jsi ušel/ušla? Co ti to přináší a jak se v tom cítíš? Co ti chybí a co potřebuješ, aby ses ve své roli cítil/a dobře? Na co chceš teď zaměřit pozornost a co bude Tvůj první krok?

 

Druhé online setkání: 13. 4. 2023 od 17:30 do 19:00 / Já a moje dary

Každý z nás má nějaký dar, talent a vášeň. Pokud je užíváme ve prospěch svůj a ostatních, přináší nám to pocit štěstí a naplnění. Musíme o nich ovšem vědět a umět je zdravě uplatňovat v rolích, které na sebe během života bereme. Přijď prozkoumat svoje dary a možná objevit i ty, zatím skryté, nebo zapomenuté.

 

Dobrovolný příspěvek

Vyber si výši dobrovolného příspěvku podle Tvých možností formou daru pro KPZkoALICI ZDE. Navrhujeme tři možné výše příspěvku: 100 Kč (symbolický příspěvek), 200 Kč (standardní příspěvek) a 500 Kč (podporovatelský příspěvek). Můžeš si ale zvolit i jinou částku. Příslušnou částku prosím zaplať ZDE – prostřednictvím Darujme.

Pokud už patříš mezi dárce KPZkoALICE, nebo by peníze měly být jedinou překážkou, můžeš využít bezplatné účasti.

 

Registrace

Registruj se prostřednictvím online formuláře ZDE.

Maximální kapacita setkání: 15 účastníků

Den před setkáním Ti pošleme připomínku a odkaz k připojení na Zoom na email uvedený v registraci.

 

Co a jak si připravit:

  • Seminář bude interaktivní a počítá s aktivním zapojením všech zúčastněných. Z toho důvodu je potřeba si zajistit dostatečné technické vybavení. Během hovoru prosíme, měj zapnutou kameru. Online komunikace lépe funguje, když se vidíme všichni. Hodí se mít po ruce i sluchátka s mikrofonem, ať je můžeš použít, kdyby se od Tebe ozývalo příliš ruchů.
  • Zajisti si příjemné prostředí a místo se stabilním připojením k internetu, místo, kde se budeš moci soustředit a nebude tě nikdo a nic rušit. Tvoje pozornost a aktivita bude potřeba po celou dobu.
  • Přichystej si několik čistých archů papíru (kdyby se něco malovalo). Nějaký zápisník nebo papír, kam si můžeš psát poznámky a reflexi. Něco na psaní a kreslení (kromě propisky klidně i tužku a pastelky)
  • Abychom mohli začít vas, přijď s předstihem a připojte se 10 min před začátkem.

 

Kontakt:

Chceš se na něco zeptat? Piš Šárce Krčílkové, sarkak@asociaceampi.cz, nebo volej na tel. 725 290 604

Setkání organizuje asociace AMPI v rámci projektu “COACH – Collaborative Agri-food Chains: Driving Innovation in Territorial Food Systems and Improving Outcomes for Producers and Consumers”, který finančně podpořila Evropská unie a projektu “LSPA pro Prahu – Lokální a solidární partnerství pro agroekologii” s finanční podporou Hlavního města Prahy.