Výživa rostlin a půdy v ekologickém pěstování zeleniny | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Výživa rostlin a půdy v ekologickém pěstování zeleniny

Akce již proběhla
  • Kalendář6.10.2023 - 6.10.2023
  • MístoKavárna Jindřichovice pod Smrkem, Jindřichovice pod Smrkem 245, 46365
  • Čas10:00 - 17:00

Farma Lukava ve spolupráci s Czech Organics vás zve na Den otevřených dveří, kde bude Matthias Strahloffer z rakouské laboratoře a poradenské firmy Bodenokologie prezentovat výsledky půdních rozborů, vysvětlovat, co různé hodnoty znamenají v praxi, a probere i dlouhodobá nápravná opatření.

Je to jedinečná akce pro ekologické zelináře, protože v Česku nám chybí poradci pro zeleninu v EZ. Zároveň bude prostor se zeptat na rady ohledně problémů, které trápí na farmách vás.

Program:

  • Úvodní slovo a představení farmy. / Jana a Martin Rosenbaumovi
  • Představení výsledků analýz provedených na farmě Lukava metodou frakční analýzy (110+ parametrů půdní úrodnosti). Představení doporučení pro výživu půdy a rostlin a vápnění v ekologickém systému pěstování zeleniny. / Mathias Strahlhofer (Bodenökologie)
  • Od 13:00 praktické ukázky půdních rozborů, které je možné provádět na farmě – měření pH, infiltrační schopnost půdy, náchylnost vůči erozi a ztrátě organické hmoty, měření mikrobiální aktivity půdy, představení vlivu vápnění na půdní strukturu. / Mathias Strahlhofer (Bodenökologie).

Bodenökologie je rakouská firma zabývající se rozbory půdy a poradenstvím. Již 25 let spolupracuje s ekologickými zemědělci včetně pěstitelů zeleniny.

Registrujte se prosím do 5.10. prostřednictvím následujícího formuláře ZDE.

Kontakt: Jan Trávníček, travnicek@czechorganics.com, 776 881 630

Adresa: Kavárna Jindřichovice pod Smrkem, Jindřichovice pod Smrkem 245, 46365 ( za obecním úřadem, v budově též sídlí obecní knihovna)

Účast ZDARMA, občerstvení pro registrované účastníky zajištěno

Více informací a případné změny budeme postupně zveřejňovat zde v události a na webu www.czechorganics.com

Akce se koná v rámci projektu 9.F.m – Demonstrační farmy, podpořeného Ministerstvem zemědělství