Exkurze – Vokovické sady | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Exkurze – Vokovické sady

  • Délka programu Délka programu: 90 - 135 minut
  • Cílová skupina Cílová skupina: MŠ, ZŠ, SŠ, veřejnost
  • Místo realizace Místo realizace: Exteriér
  • Doba realizace Doba realizace: Jaro, Léto, Podzim, Zima, V terénu
  • Cena Cena: 80 - 120 Kč / žák

Exkurze – Vokovické sady

Prohlídka a objevování krásných sadů. Povídání o historii sadů i jejich současném stavu, tradičních i netradičních odrůdách ovoce a způsobech jeho zpracování, péči o stromy, o významu ovocných sadů ve městě. Sběr a ochutnávání ovoce, moštování přímo v sadu a ochutnávka čerstvě vyrobeného moštu. Dle domluvy je možné zařadit i prohlídku sousedního Sadu na Červeném vrchu a Vokovické třešňovky.

Popis místa

Rozsáhlé Sady ve Vokovicích byly založeny v padesátých létech 20.století. Největší z nich, Sady na Krutci, se nachází v přírodním parku Šárka – Lysolaje nedaleko přírodní památky Jenerálka, a jedná se vlastně o 4 sady: dva jabloňové, jeden slivoňový a jeden třešňový. V současnosti jsou v sadech zmlazovány stromy staré a dosa-zovány mladé. Také je zde využíváno stádo ovcí ke spásání trávy a tím i k udržení a rozšíření původního lučního charakteru sadů. Provozovatel: hlavní město Praha.

Vybavení pro účastníky a zázemí

Oblečení do terénu, pevná obuv, za vlhkého a mokrého počasí pláštěnka a holínky,za teplého počasí pokrývka hlavy. Zázemí žádné.

Doprava a sraz na místě

Dle domluvy sraz na tramvajové zastávce Červený vrch nebo zastávce autobusu č. 225 Na Pastvinách.

 

Doleva Zpět na přehled