Jak objevovat svět čtením komiksů a hraním her? | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Jak objevovat svět čtením komiksů a hraním her?

Akce již proběhla
  • Kalendář11.12.2023 - 11.12.2023
  • MístoMěstská knihovna, pobočka Velký Mlýn, U Českých loděnic 40, Praha 8
  • Čas17:00 - 19:00

Už jste někdy slyšeli o klimatických změnách nebo agroekologii? Pro mnohé to mohou být cizí a složitá témata. Kdo se v nich má vyznat? A co teprve, když o nich máme srozumitelně mluvit s dětmi. Právě proto jsme vytvořili v mezinárodním týmu Agroecology Youth Education for Future sérii komiksů a deskovou karetní hru, aby teenageři společně se svými kamarády, rodiči a učiteli mohli objevovat svět s větší hravostí. Učit (se), totiž může být zábava.

Jste učitel, pedagog volnočasového vzdělávání, rodič nebo teenager? Nadšenec do komiksů a deskových her? Srdečně vás zveme na křest 11. 12. od 17 do 19 hodin do Městské knihovny Velký Mlýn v Libni. Potkáte se tu s tvůrci karetní kooperativní hry o agroekologii “Planeta A” a na vlastní kůži si zkusíte vyřešit nejpalčivější globální problémy současnosti. Seznámíte se s hrou, kterou pak můžete využít doma, při výuce ve škole, nebo s partou kamarádů. 

Čeká na vás také workshop o vzniku komiksu “Journey to Green Horizons”. Tvůrci z řeckého studia Addart vás provedou procesem tvoření komiksu od hledání prvních nápadů se stovkou učitelů, odborníků i teenagerů, přes první skici a příběhy, až po výsledné dílo. Workshop bude simultánně tlumočený do češtiny. 

Prohlédnout si můžete výstavu komiksu a zároveň prozkoumat ekosystém AMPI, organizace, jejímž posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí a která je živí. Dozvíte se, co AMPI může nabídnout jednotlivcům, školám i dalším organizacím a institucím.

Akce se koná jako součást Erasmus+ projektu Agroecology Youth Education for Future  (AYE), který finančně podpořila Evropská Unie a je realizován pod koordinací AMPI, s partnery Urgenci (Francie), Deafal (Itálie), Zelena Tranzcija (Srbsko), Bugday Association (Turecko) a AddArt (Řecko), v období od února 2021 do srpna 2023.

a dále ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a kulturním centrem Velký mlýn.