Exkurze – Vrch Třešňovka | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Exkurze – Vrch Třešňovka

  • Délka programu Délka programu: 90 minut
  • Cílová skupina Cílová skupina: MŠ, ZŠ, SŠ, veřejnost
  • Místo realizace Místo realizace: Exteriér
  • Doba realizace Doba realizace: Jaro, Léto, Podzim, V terénu
  • Cena Cena: 80-120 Kč / žák

Exkurze – Vrch Třešňovka

Připravte se na objevování sadu uprostřed města! Dotkneme se historie sadu, prozkoumáme rostlinnou i živočišné říši. Potkáme mladé stromy i stará “torza” a vyzkoušíme si, jak se má chová řádný sadař. Podle sezóny se buď budete opájet omamnou vůní květů, chutěmi třešní, jablek a hrušek nebo krásou barevného listí a možná potkáme i dudka chocholatého.

Popis místa

Vrch Třešňovka v Hrdlořezích se rozkládá na ploše o rozloze 10 ha a roste v něm cca 1500 ovocných stromů. Tento čtvrt století opuštěný městský sad byl díky péči Odboru životního prostředí Hlavního města Prahy v závěru roku 2015 významně prosvětlen a vyčištěn. Z kmenů vyřezaných stromů bylo přímo v ploše sadu vytvořeno několik broukovišť a do otevřeného prostoru vysázeno 410 vysokokmenů třešní a doplňkově 6 jabloní a 4 hrušně, výhradně starších odrůd. Tyto nové výsadby doprovází staré třešně, ale také mnoho torz, které propůjčují tomuto místu neuvěřitelné charisma a životní prostor pro bezobratlé a ptáky. V sadu se též střídavě pase stádo ovcí a koz. Provozovatel: hlavní město Praha.

Vybavení pro účastníky

Oblečení do terénu, pevná obuv, za vlhkého a mokrého počasí pláštěnka a holínky, případně náhradní oblečení. V sezóně buď košík na třešně nebo hrnek na mošt.

Doprava a sraz na místě

Sraz na aut. zastávce Balkán.

 

Doleva Zpět na přehled