Exkurze – O pěstování komunity na Kotlasce | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Exkurze – O pěstování komunity na Kotlasce

  • Délka programu Délka programu: 90 minut
  • Cílová skupina Cílová skupina: Žáci 2. stupně ZŠ, SŠ
  • Místo realizace Místo realizace: Exteriér
  • Doba realizace Doba realizace: Jaro, Léto, Podzim, V terénu
  • Cena Cena: 80 - 120 Kč / žák

Exkurze – O pěstování komunity na Kotlasce

Během návštěvy KZ Kotlaska zjistíte, jak naše komunitní zahrada vznikla a jak se rozvíjí, i to, že slouží nejen jako komunitní prostor, ale i jako tréninkové místo pro naše klienty, kteří po svém odsouzení a trestu společně s námi hledají nové místo ve společnosti. Kromě toho si vyzkoušíte nejrůznější zahradnické aktivity – od setí semínek po kompostování.

Popis místa a zázemí

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska je místo, kde je každý vítaný. Nabízí řadu aktivit – možnost komunitního zahradničení, workshopy a kurzy, sousedská setkání nebo jen relax na dece nebo v houpací síti. Cílem Kotlasky je zapojit do komunitního života co nejvíce lidí včetně těch, kteří mají za sebou trestní minulost, ale teď chtějí začít znovu. Kotlasku provozuje od roku 2017 nezisková organizace RUBIKON Centrum.

Vybavení pro účastníky a zázemí

Oblečení do terénu a dle počasí, pevné boty. Kdyby pršelo, schováme se na chvíli uvnitř. Zázemí: WC, kuchyň, zázemí komunitního centra – společenská místnost.

Doprava a sraz na místě

Stanice metra B Palmovka, a odtud pěšky cca 5 minut chůze výstupem směr ulice Na Žertvách, dále ulicí Pod Kotlaskou a odtud podle místních značení podle mapy. Sraz přímo na místě.

Doleva Zpět na přehled