Exkurze – Komunitní zahrada Pastvina | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Exkurze – Komunitní zahrada Pastvina

  • Délka programu Délka programu: 90 min
  • Cílová skupina Cílová skupina: MŠ, ZŠ, SŠ, veřejnost
  • Místo realizace Místo realizace: Exteriér
  • Doba realizace Doba realizace: Jaro, Léto, Podzim, V terénu
  • Cena Cena: 80 - 120Kč / žák

Exkurze – Komunitní zahrada Pastvina

V programu se dozvíte o historii a současnosti komunitní zahrady na území pravěkého hradiště Nad Obůrkami ve Vinoři. Seznámíte se s rozmanitými hospodářskými zvířaty chovanými na zahradě (koně, prasata, ovce, slepice, králíci) i pěstovanými rostlinami. V praktické části programu pomůžete zvířata nakrmit.

Popis místa

V roce 2018 vznikla nad obůreckými rybníky vinořská komunitní zahrada, kterou spravuje zapsaný spolek jménem Pastvina. Lidé, kterým se nepoštěstilo mít vlastní zahradu, se zde mohou zahradnicky realizovat, relaxovat, pořádat posezení a potkávat další Vinořáky. Od většiny komunitních zahrad se Pastvina liší chovem domácích zvířat. Máme koně, drůbež i prase, o které se členové spolku společně starají. Nyní se spolku podařilo získat do užívání sousední pozemek nad Obůrkami, kde vznikne kromě dalších pastvin pro zvířata také odpočinková louka, další zeleninové záhony, plantáž jedlých bobulovin a časem také jedlý les a malý archeopark, odkazující na jedinečnou minulost tohoto a dalších míst ve Vinoři. Provozovatel: Pastvina, z.s.

Vybavení pro účastníky a zázemí 

Oblečení do terénu a dle počasí, pevné boty. Zázemí: WC, přístřešek, pitná voda.

Doprava a sraz na místě

Busem na zastávku Vinořský hřbitov. Po vystoupení z autobusu zamiřte k Normě, po její pravé straně vede cesta dolu k rybníkům. Přejděte po hrázi a ve stráni po levé ruce spatříte pěšinu, která vás k nám bezpečně dovede.

Doleva Zpět na přehled