Exkurze – zahrada KomPot | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.

Exkurze – zahrada KomPot

  • Délka programu Délka programu: 90 minut
  • Cílová skupina Cílová skupina: MŠ, ZŠ, SŠ, veřejnost
  • Místo realizace Místo realizace: Exteriér
  • Doba realizace Doba realizace: Jaro, Léto, Podzim, V terénu
  • Cena Cena: 80-120 Kč / žák

Exkurze – zahrada KomPot

V programu se dozvíte o historii a současnosti zahrady i způsobu organizace komunitní práce. Ukážeme vám nářadí, zeleninové záhony, včelí úly, komposty i luxusní kompostovací toaletu. V praktické části exkurze provedeme rýčovou metodu i analýzu půdy, zapojíme vás do běžných činností dle sezóny a potřeby sklizně a rozdělování úrody pro závozy, hnojení, přípravu půdy, výsev či výsadbu, protrhávání i ochutnávku darů zahrady.

Popis místa

KomPot je komunitní zahrada nacházející se za ruzyňským letištěm u obce Kněževes a fungující na principu komunitou podporovaného zemědělství (KPZ) a ekologického zemědělství. Na poli o velikosti jednoho fotbalového hřiště (cca 0,5 ha) pěstujeme kolem třiceti druhů zeleniny, bylinky a keřové ovoce pro potřeby dvaceti členů sdružení. V blízkosti bylin máme několik úlů. Naši půdu a z ní rostoucí smíšené kultury salátů, ředkviček, rajčat, cuket, dýní a dalších odrůd kořenové, listové a plodové zeleniny různých tvarů a chutí hnojíme kravským a koňským hnojem, kompostem a bylinnými jíchami. Celý pozemek obhospodařujeme ručním nářadím (včetně plečky), motorovou terou a na podzim traktorem místního zemědělce. KomPot je držitelem certifikátu “Přírodní zahrady”. Provozovatel: KomPot, z.s.

Vybavení pro účastníky a zázemí

Oblečení do terénu, pevná obuv, za vlhkého a mokrého počasí pláštěnka a holínky,za teplého počasí pokrývka hlavy. Stůl a lavice na posezení, pitná voda, kompostovací toaleta, chatka v případě deště.

Doprava a sraz na místě

Z Metra Nádraží Veleslavín busem 322 nebo 323 do zastávky Kněževes, U nádraží. Dále pěšky 200m rovně po směru jízdy autobusu na konec vesnice, zahrada vlevo za posledními rodinnými domy. Sraz dle dohody na autobusové zastávce nebo přímo na zahradě.

 

Doleva Zpět na přehled